Wymieniłem centralne ogrzewanie na nowe

Kilka miesięcy temu postanowiłem wymienić całą instalację grzewczą w moim domu. Nie chodziło mi o to, że szukałem jakiś tańszych czy lepszych rozwiązań. Postanowiłem zadbać o ekologię, ponieważ mój piec centralny wypuszczał tyle dymu, że strach było wyjść na dwór w trakcie palenia w piecu. Zamówiłem więc nowy piec i komplet nowych grzejników do wszystkich pomieszczeń.

Zamówiłem firmę do wymiany centralnego ogrzewania

centralne ogrzewanie na śląsku do domuSam nie znam się na instalacjach grzewczych czy sanitarnych, więc nie mogłem takiej wymiany centralnego ogrzewania wykonać samodzielnie. Musiałem się zdecydować na usługi wyspecjalizowanej w tym firmy. Poza tym taką wymianę można przeprowadzić tylko i wyłącznie poza sezonem grzewczym. Całe prace trwały u mnie okrągły tydzień, co i tak uznaję za bardzo szybkie i sprawne. W całym domu miałem przecież kilkanaście grzejników. Firma, która oferuje centralne ogrzewanie na Śląsku do domu, bardzo sprawnie wszystko wymieniła. Zamontowali mi zupełnie nowy piec, w którym mogę palić przez cały tydzień bez samodzielnego dokładania. Wystarczy jedynie, że nasypię odpowiedniego opału do podajnika i piec może działać samoczynnie przez cały tydzień. Potem wystarczy jedynie wyczyścić pojemnik z popiołem. Popiołu jest bardzo mało. Jest go dosłownie tacka, co w porównaniu z moim poprzednim piecem trudno jest nazywać w ogóle popiołem. Dużo pozytywnych efektów dała również wymiana grzejników na nowe.

Teraz mogę wreszcie wyjść na dwór kiedy pali się w piecu. Zniknęły kłęby dymu, którymi ciężko było oddychać. W domu panuje całkiem przyjemne ciepło. Wszystkie grzejniki pracują równomiernie i żaden z nich się nie zapowietrza. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu panuje przyjemne ciepło. I nie ma problemu z ciągłym dokładaniem do pieca. Wszystko robi za mnie podajnik opału.