Wycieraczki w nowej odmianie

Wycieraczki samochodowe to urządzenia, bez których kierowcom byłoby niekiedy bardzo ciężko się obejść. Jazda samochodem w czasie mocnych opadów deszczu może być naprawdę bardzo kłopotliwa a wycieraczki wynaleziono właśnie po to by taką jazdę ułatwiać. Mało kto wie jednak o tym, że obecnie wycieraczki nie występują jedynie w wersji klasycznej.

Nowoczesne wersje wycieraczek

niewidzialna wycieraczkaKażdy z nas doskonale wie jak wyglądają tradycyjne wycieraczki samochodowe. Składają się one z siłownika zamontowanego pod maską, metalowego ramienia oraz przymocowanego do niego pióra. Pióra wycieraczek zakończone są gumowym elementem przylegającym do szyby. To właśnie on odpowiada za zabieranie wody oraz różnych zanieczyszczeń z powierzchni szyby. Od jakiegoś czasu dostępne są jednak wycieraczki również w nieco niecodziennym wydaniu. Mowa tutaj o wycieraczkach niewidzialnych nakładanych na powierzchnię szyb. Niewidzialna wycieraczka pełni praktycznie taką samą rolę jak wycieraczki tradycyjne jakie każdy z nas zna. Różnica jest jednak taka, że tutaj nie mamy do czynienia z odprowadzaniem wody przy użyciu siły. Woda usuwana jest dzięki pędowi wytwarzanemu podczas jazdy. Niewidzialne wycieraczki możemy samodzielnie nałożyć na powierzchnię szyby i po wyschnięciu będą one przygotowane do pełnienia swojej funkcji. Od dłuższego czasu takie wycieraczki są stosowane przez wielu kierowców z całej Polski.

Na chwilę obecną bardzo łatwo zakupić możemy niewidzialne wycieraczki. Wystarczy udać się do większego sklepu motoryzacyjnego. Będziemy mogli uzyskać tam nie tylko sam produkt ale również dowiemy się w jaki sposób należałoby stosować takie niewidzialne wycieraczki w swoim samochodzie. Po nałożeniu takiego preparatu na szybie tworzy się efektywna warstwa hydrofobowa.