Wczasy rehabilitacyjne w Ciechocinku

Ciechocinek znany jest od lat jak miasto uzdrowiskowe. Znajdziemy tu sanatoria, szpitale uzdrowiskowe, ośrodki wypoczynkowe i zakłady przyrodolecznicze. Jest tu też pijalnia wód mineralnych. W części uzdrowiskowej miasta znajdziemy dużo zieleni – parków, skwerów i dywanów kwiatowych.

Skorzystaj z wczasów rehabilitacyjnych w Ciechocinku

Ciechocinek - wczasy rehabilitacyjneCiechocinek jest bardzo popularnym miejscem wśród kuracjuszy. Przyjeżdża ich tam co roku kilkadziesiąt tysięcy. Najbardziej znanym obiektem są tężnie solankowe. Wokół nich panuje morski klimat, właściwości lecznicze zawdzięcza mikroelementom zawartym w aerozolu powstałym w trakcie tężenia solanki. Jeśli wybraliśmy Ciechocinek – wczasy rehabilitacyjne są tym czego szukamy. Najczęściej leczy się tu choroby układu ruchu, reumatyczne i choroby układu oddechowego. Przyjeżdżają tu osoby z problemami z kręgosłupem i astmą. Wielu z nich dostaje skierowania po operacji. Z wczasów rehabilitacyjnych mogą korzystać osoby niepełnosprawne, są one dofinansowywane przez PFRON lub MOPS. Ośrodki lecznicze często specjalizują się w konkretnym rodzaju niepełnosprawności – znajdziemy miejsca odpowiednie dla osób w chorobami narządu ruchu, zaburzeniami psychicznymi lub schorzeniami laryngologicznymi. Wczasy trwają dwa tygodnie. Możemy podczas nich korzystać z zabiegów oferowanych przez ośrodek. Najczęściej w Ciechocinku oferowane są dla kuracjuszy zabiegi borowinowe, kąpiele solankowe, kąpiele kwasowęglowe, masaże i inhalacje. Po zabiegach możemy wybrać się na spacer. Są tu przepiękne parki z bogatą roślinnością.

Polecam również spacery wokół trzech tężni solankowych. Są drewniane i mają na celu odparowywanie wody z leczniczej solanki. Jest największy tego typu obiekt w Europie. Powstały w XIX wieku i są ustawione w kształcie podkowy.