Szkody komunikacyjne i ich likwidacja

Jednymi ze zdarzeń drogowych, do których dochodzi najczęściej są szkody komunikacyjne. Ten rodzaj zdarzeń co do zasady polega na zdarzeniu, w którym biorą udział dwa pojazdy lub pojazd oraz obiekt nieruchomy. W ten sposób jeden lub więcej pojazdów doznaje uszkodzeń, które wymagają dokonania naprawy oraz pociągnięcia winnego do odpowiedzialności cywilnej.

Jak przebiega likwidacja szkód komunikacyjnych?

likwidacja szkód komunikacyjnych pomorskieWspomniana odpowiedzialność cywilna ma tutaj charakter rozliczenia kosztów naprawy pojazdu z polisy sprawcy. Chodzi tutaj o polisę OC, czy polisę, którą posiadać musi każdy kierowca niezależnie od tego jaki samochód posiada. Z tej własnie polisy następuje potem rozliczenie szkody komunikacyjnej. Pozwala to na wypłatę środków na naprawę pojazdu poszkodowanego.Pokazuje to zatem, jak ważna jest sprawna likwidacja szkód komunikacyjnych pomorskie jest województwem, w którym znajdziemy firmy, które mogą wykonać ten rodzaj zlecenia za nas, na naszą rzecz. Odbywa się to poprzez udzielenie takiej firmie odpowiedniego pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo udzielane jest oczywiście na piśmie. Jest to wymóg niezwykle istotny. Bardzo często tego typu firmy pobierają wynagrodzenie od wynegocjowania od ubezpieczyciela wyższej kwoty, niż byśmy otrzymali. Ich usługa polega zatem nie tylko na kontakcie z ubezpieczycielem, ale także na załatwieniu naprawy w korzystniej cenie. Bardzo często tego rodzaju naprawa jest przeprowadza w miejscu, z którym dana firma współpracuje.

W związku z tym możemy tam liczyć na korzystne ceny naprawy. Oznacza to zatem, że dzięki takim działaniom środki z odszkodowania będziemy w stanie przeznaczyć na inne wydatki, gdyż nie wszystkie zostaną przeznaczone na naprawę. Pozwoli to na uzyskaniu dość sporych korzyści z tego tytułu.