Zawodowcy zajmujący się pomiarem czasu

Praktycznie odkąd pamiętam interesowałem się fizyką. Każde moje działania od dzieciństwa były podyktowane chęcią zdobywania jak największej wiedzy w tej tematyce, która jest tym bardziej rozległa, im więcej o niej czytamy. Oczywistymi wyborami były klasy o profilach ścisłych, a następnie studia fizyczne. Następnie zostałem zatrudniony w dużej firmie, która zajmuje się badaniami, szczególnie ważny jest pomiar czasu

Badania nad czasem

pomiar czasuByć może brzmi to nieco filozoficznie, jednak trzeba w tym miejscu powiedzieć, że jest to także kwestia podejmowana przez tę podstawową naukę humanistyczną. Szczególnie koncentrowano się na bezwzględnym, bądź względnym charakterze czasu. No i jak to zwykle bywało; każdy z uczonych miał inne zdanie w tym temacie i jeszcze bardziej pokrętną definicję. Natomiast w fizyce najczęściej zajmujemy się tym zagadnieniem w kontekście teorii względności. Dla nas, pomiar czasu jako pojęcie samo w sobie ma wymiar niejednoznaczny, bo zależy od punktu odniesienia. Właśnie tego typu badania na co dzień prowadzę u siebie w pracy. Nie jest to dziedzina, w której codziennie odkrywa się coś nowego, jednak dzięki najnowszym doniesieniom uczonych- najczęściej z Zachodu- możemy prowadzić pogłębioną analizę czasu jako zjawiska. Niektórzy pewnie pomyślą, że to najnudniejsza praca na świecie i w życiu nie wytrzymaliby w naszym laboratorium więcej niż jeden dzień.

Jednak dla osoby z pasją nie ma nic przyjemniejszego niż łączenie zainteresowań z tym co się robi każdego dnia, a na koniec miesiąca jeszcze otrzymuje za to wypłatę. Tak czy inaczej zajmowałbym się fizyką i czasem; czy to czysto hobbystycznie, czy też w innych kołach naukowych, ale na pewno by mi towarzyszyła. Na szczęście jest możliwość prowadzenia badań.