Rozdrabniacz drewna na WOM

Ochrona środowiska, recycling, odnawialne źródła energii, oszczędność. Pod te wszystkie słowa klucze wpisuje się wprowadzenie do użytku rębaków. Są to urządzenia to przetwarzania z pozoru bezużytecznych części wyciętych drzew i krzewów. Dzięki ich użyciu pozyskuje się cenną biomasę wykorzystywaną jako surowiec do produkcji opału.

Uniwersalność rębaków do ciągnika

rębak do ciągnikaRębaki występują w różnych konstrukcjach. Wyróżniamy rębaki tarczowe i bębnowe, które różnią się mechanizmem tnącym. Różnice w ramach jednej grupy dotyczą sposobu wprawiania w ruch urządzenia. Sa napędzane silnikami spalinowymi i elektrycznymi. Mogą być stacjonarne i mobilne. Najciekawszą i najbardziej uniwersalna grupą są rębaki napędzane przez wałek odbioru mocy (WOM). Urządzenia te są podwieszane do ciągnika lub podczepiane gdy mamy wersję kołową rozdrabniacza. Rębaki napędzane przez WOM pozwalają na podczepienie dodatkowo przyczepy. Tworzy to w terenie samowystarczalny układ, który zapewnia odbiór i transport ścinków z rębaka. Rębaki do ciągnika pozwalają na bezpośrednią pracę w terenie eliminując etap transportu drewna i późniejsze jego przetwarzanie. cały proces odbywa się w terenie. Rębak do ciągnika musi być odpowiednio dopasowany do mocy ciągnika. Zbyt mała ilość mocy silnika ciągnika nie będzie w stanie zapewnić pracy rębaka, który wymaga większej mocy na wejściu. Na rynku istnieje coraz większy wybór rębaków do ciągnika, który stał się urządzeniem bardzo popularnym w branży drzewnej.

W czasach, w których żyjemy szczególnie sprawdza się maksyma, że czas to pieniądz. Ma ona bezpośrednie przełożenie na wykorzystanie rębaków do ciągnika. Pozwalają na oszczędność czasu pracy ograniczając przy okazji koszty transportu do minimum. Do obsługi wystarczy jedna osoba, co zmniejsza tez koszty ewentualne płacowe.