Produkcja pudeł i kartonów

Pudełka wykonane z tektury oraz kartony stały się rzeczą powszechnie używaną w przemyśle w XIX wieku. Zaletą tego typu opakowań była większa wytrzymałość na uszkodzenia, a także możliwość wielokrotnego wykorzystania takiego opakowania. Nie były to jednak produkty bez wad. Ich największą wadą jest bowiem brak dobrej odporności na działanie czynników zewnętrznych.

Kartony fasonowe, jako lepszy typ kartonu

stabilne kartony fasonoweZ tego też powodu zaczęto zastanawiać się nad tym, w jaki sposób można udoskonalić produkcję opakowań kartonowych. Z biegiem czasu zaczęto wymyślać różne rozwiązania. Jednym z nich była tektura falista, bardziej odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Następnie wynaleziono kartony fasonowe. Karton fasonowy jest pudełkiem wykonanym z grubej tektury, które ma kształt kwadratową lub prostokątną. Jednocześnie posiada on wieczko. Całość jest wzmacniana po bokach. Daje to możliwość bezpieczniejszego transportowania różnych wartościowych przedmiotów. Stabilne kartony fasonowe dają nam pewność, że przewożony produkt nie zostanie zgnieciony, czy stłuczony. Zapewnia nam to mocniejsza powłoka kartonowa wykonana ze wzmocnionej falistej tektury. Kartony fasonowe wykorzystywane są powszechnie do transportowania sprzętu elektronicznego takiego jak telewizory, laptopy, czy komputery.

Bardzo często można jest spotkać także na poczcie. Specjalne przesyłki pocztowe są bowiem dostarczane w kartonach fasonowych. Ma to rzecz jasna na celu chronić je przed działaniem wilgoci. Kartony fasonowe są bardzo odporne i wilgoć. Nie chłoną jej bowiem tak szybko, jak inne rodzaje kartonów. Z tego też powodu więcej producentów opakowań tekturowych wytwarza ten typ opakowań. Wynika to z większego zainteresowania ze strony klientów. Jednocześnie daje to gwarancję lepszej jakości produktu.