Spadek z długami

 

Dostanie spadku niekoniecznie musi wiązać się z górą pieniędzy, za którą będziemy mogli żyć przez resztę życia. Bardzo często zdarza się, że nie jesteśmy jedynymi spadkobiercami, a ci inni wcale nie są tacy chętni do oddania nam swojej własności. Zdarza się też, że spadkodawca oprócz pieniędzy pozostawił nam po sobie coś innego. Może to być nawet dom, samochód, który zawsze chcieliśmy mieć, lub też długi.

Nieprzyjęcie spadku, którym są długi

sprawy spadkowe krakówZnane są krakowskim prawnikom przypadki, w których na rozprawie, na której ogłaszany był podział majątku zmarłego, spadkobiercy dowiadywali się, że dostają długi. Wielotysięczne kredyty zaciągane przez osoby po których możemy dziedziczyć przechodzą właśnie na nas. Istnieje jednak wyjście z tej sytuacji. Istnieje bowiem rodzaj dziedziczenia pozwalający na dziedziczenie tylko tego, co ma dodatnią wartość materialną, a więc w takim przypadku wszelkiego rodzaju zobowiązania spadkodawcy nie przechodzą na jego krewnych, którzy to musieliby od tej pory spłacać długi. Sprawy spadkowe kraków prowadzone są w bardzo szybkim tempie, ale każdy zdąży skonsultować się z odpowiednim prawnikiem. Jego pomoc może okazać się nieodzowna w przypadku kiedy oprócz pieniędzy i innych wartościowych rzeczy dostajemy niespodziankę w postaci kilku tysięcy do zapłacenia. Co więcej prawo zakłada w takich sytuacjach ściąganie długów przy pomocy postępowania komorniczego, a więc zwykły człowiek, nie mający pojęcia o przepisach, prawdopodobnie nie poradziłby sobie w tej kwestii.

Niekiedy potrzebna jest pomoc osoby, która zna się na określonych rzeczach. Podobnie jest też w kwestii spadków, w których zawarty może też być duży dług. Prawo polskie przewiduje bowiem dziedziczenie długów, wraz z cała resztą należnych nam wartości pienieżnych.