Nasza wielka przeprowadzka z Anglii do Polski

 

Mieszkałam w Anglii przez wiele lat. W międzyczasie wyszłam za mąż i urodziłam dwójkę dzieci. Teraz moje dzieciaki mają już 3 i 5 lat. Mąż dostał doskonałą ofertę pracy w Polsce, więc uznaliśmy, że wracamy. Dzieci są jeszcze na tyle małe, że powinny odnaleźć się na polskim gruncie, nic nie stało na przeszkodzie naszej przeprowadzce.

Trudny czas przeprowadzki z Anglii do Polski

przeprowadzki anglia polskaŁatwo powiedzieć „przeprowadzamy się!”, z wykonaniem tego postanowienia jest już trochę gorzej. W końcu Anglię trochę dzieli od Polski. To coś dużo bardziej skomplikowanego, to coś o wiele większego niż po prostu przeprowadzka do innego miasta. Chodzi przecież o przeprowadzkę do innego kraju. Szybko zrozumieliśmy, że bez profesjonalnej, naprawdę dobrej pomocy, to sobie nie poradzimy. Człowiek nie wie jak bardzo obrasta w rzeczy, dopóki nie musi się przeprowadzać. Nawet po zrobieniu wstępnej – i całkiem sporej! – selekcji, zostało nam naprawdę mnóstwo rzeczy, które musieliśmy jakoś bezpiecznie przetransportować do Polski. Musieliśmy znaleźć kogoś, dla kogo przeprowadzki Anglia Polska to chleb powszedni. Nasz wybór padł na renomowaną firmę przeprowadzkową. Polecali ją nam wszyscy znajomi, którzy też wracali do Polski po pobycie w Anglii. Teraz doskonale rozumiemy dlaczego ta konkretna firma cieszyła się tak dobrą opinią wśród ludzi. Zatrudnieni tam ludzie naprawdę wiedzieli, co robią. Byli przy tym nie tylko niesamowicie profesjonalni, ale też przesympatyczni.

Nasza przeprowadzka z Anglii do Polski przebiegła szybko i sprawnie. Dużo lepiej, niż się spodziewałam. Naprawdę bałam się tej przeprowadzki – myślałam, że będzie dużo gorzej. Na szczęście profesjonalna firma wybawiła nas od większości kłopotów, z którymi wiąże się przeprowadzka do innego kraju.