Jakie instrumenty są używane w gabinetach stomatologicznych?

Praca stomatologa wymaga posiadania nie tylko dużej wiedzy, zręcznych rąk, zdolności manualnych, ale także odpowiedniej klasy sprzętu. Dzięki temu, że stomatolog będzie posiadał dobrej klasy instrumenty, może wykonywać swoją pracę w sposób niezwykle profesjonalny i rzetelny. Instrumenty i sprzęt dla stomatologa są oferowane przez specjalne sklepy medyczne, które mają swoje strony internetowe.

Sprzęt i instrumenty stomatologiczne

sprzęt dla stomatologaDo potrzebnych akcesoriów stomatologicznych zaliczymy przede wszystkim aparaty i urządzenia, za których pomocą wykonuje się borowanie. Jednak sprzęt dla stomatologa to przede wszystkim fachowe instrumenty i narzędzia ręczne. Należą do nich przede wszystkim specjalne dźwignie czy kleszcze, które pomagają w przeprowadzaniu wszelkiego rodzaju zabiegów stomatologicznych, w których konieczne jest użycie siły. Istnieją kleszcze do usuwania kawałków korzeni, a także specjalne nożyczki do dziąseł. W pracy stomatologa używa się także penset i uniwersalnych szczypców. Dobrej jakości narzędzia stomatologiczne gwarantują dobre wykonywanie każdego zabiegu. Jednak posiadanie wysokiej klasy narzędzi w gabinecie stomatologicznym, ma także inną zaletę. Może być to czynnik poprawiający bezpieczeństwo zdrowia pacjenta, gdyż wysokiej klasy akcesoria stomatologiczne są bardziej bezpieczne dla pacjentów.

Gabinety stomatologiczne i sami lekarze zakupują także specjalne zestawy stomatologiczne, które są oferowane przez sklepy ze sprzętem medycznym. Specjalne zestawy zawierają kilka ważnych narzędzi, jak również mogą one posiadać cały przekrój instrumentów, które są potrzebne do przeprowadzania zabiegu stomatologicznego. Oprócz sprzętu zabiegowego niezbędny jest także sprzęt diagnostyczny, który także jest obecny w każdym gabinecie stomatologicznym.