Gdzie wysłac dziecko na wycieczkę?

Nie zawsze rodzice mogą wyjeżdżać z dzieckiem na wycieczki i różnego rodzaju zwiedzanie najróżniejszych miejsc. Czasem wycieczki organizowane przez szkołę są w stanie zapewnić dziecku większą mobilność i zwiedzanie najróżniejszych miejsc wartych zobaczenia. Dlatego właśnie powinno wspierać wycieczki szkolne i podsuwać ewentualne pomysły na zbiorowe zwiedzanie.

Szkolna wyprawa do kotliny Kłodzkiej

niezapomniane wycieczki szkolne kotlina kłodzkaSudety ze swą bogatą i barwną historią zapewniają szereg walorów edukacyjnych. Jest to miejsce, w którym od wieków krzyżują się wpływ Czech, Niemiec i Polaków. Będąc na styku różnych kultur, przez te wszystkie lata góry budowałyswoje własne powieści i legendy. Oprócz licznych zamków, dworków, czy ukrytych pod ziemią i w zboczach gór schronach, a nawet słynnych złotych pociągach. Sudety to przede wszystkim piękno natury. Niezliczone lasy, rzeki, strumienie, czy wodospady. Niezapomniane wycieczki szkolne kotlina kłodzka, która sama w sobie posiada wiele urokliwych miejsc. W samej tej kotlinie położonej w Sudetach Środkowych, otoczonej przez Góry Bardzkie, Stołowe, Złote, Bystrzyckie, Wzgórza Ścinawskie, Włodzickie i Masyw Śnieżnika znajdziemy multum atrakcji. Znajdziemy tu Twierdzę: Kłodzko i Srebrną Górę sąsiadujące z zamkami: Książ, na Skale w Trzebieszowicach, Kapitanowo w Ścinawce Średniej i Leśna na Szczytniku. Do tego Pałac w Bożkowie, Kaplica Czaszek i tak można wymieniać bez końca. Wybór przeogromny.

To naprawdę niebywała jak wiele ciekawych i pouczających miejsc może znaleźć się na taki niewielkim skrawku ziemi. Kraina ta oprócz swoich niebywałych walorów krajobrazowych posiada przebogatą historię. Z każdej strony otacza nas piękno natury i historia ludzi, którzy mieszkali w tych rejonach. Każda wycieczka szkolna, która trafi do kotliny, wróci z niej bogatsza na wiedzy i duchu.