Dobry biustonosz do karmienia

Macierzyństwo to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Opieka nad maleństwem wymaga stuprocentowego poświęcenia, ale daje też nieograniczoną ilość miłości. Wiele mam decyduje się na karmienia malucha piersią, gdyż to najlepszy dla niego pokarm.

W jakim biustonoszu karmić dziecko?

biustonosze dla kobiet karmiącychNoworodek niemalże od razu jest przystawiany do piersi mamy, aby jak najszybciej się nauczyło właściwie ssać pierś. W związku z czym już do szpitala mama musi zabrać ze sobą przynajmniej jeden biustonosz do karmienia. Oczywiście można nosić zwykły, ale jest to niepraktyczne i dość problematyczne, ponieważ karmiąc trzeba będzie go całkowicie zdjąć. Biustonosze dla kobiet karmiących są wykonane z miękkich, bawełnianych materiałów i nie posiadają fiszbin. Mają najczęściej odpinane ramiączka, lub są w stylu sportowym. Dzięki takiemu fasonowi, bez problemu można niezależnie odsłonić tylko jedną pierś, którą akurat się karmi dziecko, a druga jest cały czas zasłonięta. Biustonosze do karmienia mają też grubsze ramiączka i są bardziej zabudowane. Nie mają koronek, ponieważ mogą spełniać zupełnie inną rolę. Wybierając model dla siebie, trzeba pamiętać, żeby nie był zbyt ciasny, ponieważ do miseczki trzeba jeszcze zmieścić wkładkę laktacyjną, która może zajmować sporo miejsca. Ważne żeby miał dość szeroką regulację obwodu pod biustem, ponieważ może się on zmieniać w trakcie karmienia tak samo jak rozmiar biustu. Na okres karmienia wystarczy sobie kupić dwa, góra trzy modele staników, ponieważ po zakończonej laktacji nie będą nam potrzebne.

Biustonosze dla mam karmiących można kupić w większości sklepów z bielizną. Mają one różne fasony i kolory, więc kobiety mają w czym wybierać. Najlepiej jest go przymierzyć przed zakupem, ponieważ biust mamy w czasie karmienia, różni się od tego przed ciążą.