Dermapen i jego zastosowanie

Dzisiejsza medycyna estetyczna zrobiła takie postępy w technologii, że jej efekty mogą zadziwić niejednego sceptyka. Nie zatrzymamy czasu, ale możemy drobne zmiany cofnąć lub znacząco zmniejszyć ich widoczność, co jest wielkim plusem. 

Czy dermapen jest skuteczny? 

nowoczesny dermapenKażda kobieta ma cellulit, rozstępy po ciąży, zmarszczki będące oznaką upływającego czasu, czy niewielkie blizny. Na wszystkie te problemy jest jedno skuteczne rozwiązanie i jest to nowoczesny dermapen. To innowacyjne urządzenie, które jest wyposażone w wymienne kartridże z dwunastoma molibdenowymi, lub tytanowymi igłami. Dla komfortu użytkowania, dermapen posiada funkcję regulacji długości igieł w zakresie od dwóch dziesiątych do nawet dwóch i pół milimetra. Dzięki temu może on być wykorzystywany do zabiegów na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, czy pośladkach. Najlepsze efekty można zauważyć po wykonaniu pełnej serii zabiegów, czyli po czterech lub ośmiu seriach z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków. Po wykonaniu nakłuwania skóry, kosmetolog nakłada na nią odpowiednie preparaty, które dogłębnie wnikają wewnątrz i pozwalają na lepszą penetrację. Samo urządzenie jest lekkie i poręczne, gdyż wyglądem przypomina długopis. Nowoczesne modele nie posiadają kabla zasilającego, więc ich wykorzystanie jest jeszcze łatwiejsze. Dermapen stosuje się pod miejscowym znieczuleniem, ponieważ dla wielu klientem jest to niekomfortowy zabieg, szczególnie we wrażliwych miejscach. Cały zabieg trwa od trzydziestu do pięćdziesięciu minut. 

Zabieg jest zalecany przy wiotkości skóry, przebarwieniach, zmarszczkach, bliznach potrądzikowych, czy cellulicie. Dermapen gwarantuje widoczne efekty już po kilku zabiegach, a ich trwałość jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników.