Ciepła kurtka dla niemowlaka

Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego przy kupowaniu dla nich ubrać, zawsze trzeba brać nieco większe modele. Niemowlaki potrafią w ciągu kilku tygodni wyrosnąć z rozmiaru, więc praktycznie trzeba kupować nowe ubranka co miesiąc.

Zakup najlepszej kurtki dla niemowlaka

Kurtki niemowlęceDziecko jest niemowlęciem do drugiego do końca dwunastego miesiąca. W tym okresie bardzo intensywnie się rozwija fizycznie i psychicznie. Kiedy rodzą się maluszki, to noszą najczęściej rozmiar pięćdziesiąt sześć lub sześćdziesiąt osiem. Z tygodnia na tydzień będą coraz większe, więc warto mieć mały zapas ubranek. Ich wybór trzeba dopasować też do pory roku i lepiej nie kupować ich ze zbyt dużym wyprzedzeniem, bo kiedy będą potrzebne, może się okazać, że są za małe. Kurtki niemowlęce najlepiej kupować o rozmiar większe, ponieważ zawsze pod nią coś założymy maluszkowi. Najlepsze są modele zapinane na zamek błyskawiczny i koniecznie muszą mieć zabezpieczenia zamka pod szyją, aby nie zadrapał maluszka. Kurtka posiada ściągacze na końcu rękawów, dzięki czemu ciepło nie ucieka z wnętrza. W sklepach z odzieżą niemowlęcą znajdziemy kurtki w wersji wiosennej i zimowej. Ich długość najczęściej sięga pod pupę lub do połowy uda i obowiązkowa moją kaptur, który szczególnie się przydaję, kiedy na polu robi się chłodno i wieje wiatr. Cena takiej kurtki to najczęściej od pięćdziesięciu do nawet stu pięćdziesięciu złotych, w zależności od modelu i producenta. Kurtka niemowlęca jest produkowana do rozmiaru osiemdziesiąt sześć.

Przeważnie rodzice kupują jedną kurtę maluszkowi na wiosnę, bez ocieplenia oraz jedną na zimę z ciepłą podszewką. Jeżeli kupimy o rozmiar większą, to na pewno wystarczy na cały jeden sezon. Najtaniej ją kupimy w sklepach internetowych i też tam będzie największy wybór.